ATV-QUAD fórumO štvorkolkách

Aktuálny čas je Pon 09. Sep 2024 2:03:50


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Pravidlá fóra


Yamaha Grizzly 700 Fórum o MODELE : Na začíatok novej témy napíšte výraz so zátvorkami a za ním Názov témy. Napr.:
(manuál/ročník) (moja kolka/r.v.) (nehoda) (poradíte/km) (servis/km) (servisná knižka/r.v.) (oprava/km) (REKLAMÁCIA/km) (vylepšenia) (výbava) (predajca) (kúpim,predám,vymením) (iné) .. napr.: "(výbava) Raptor 700 nášlapy".. Zoradením tém podľa PREDMETU si usporiadate témy podľa obsahu diskusie o tejto kolke - tlačítko "Zoradiť podľa"..... Fórum o MODELE : Yamaha Grizzly 700



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 26. Júl 2013 15:30:54 
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 22. Mar 2013 20:16:44
Príspevky: 338
Bydlisko: Šaľa
Osoba: muž
Jazdím od: 2002
Najazdené km na ATV: cez 100 000
Preferujem: terén
ATV: Yamaha Grizzly 700
Použitý merací prístroj : Protek D620 / v čase merania som návod na použitie nemal, o prístroji som nič nevedel/
Postup merania. K dispozícii boli dve vinutia alternátora, jedno na štvorkolke s bezchybným dobíjaním /funkčné/, druhé na štvorkolke s vadným dobíjaním /testované/.
Meraný bol odpor medzi trojicou cievok /1,2,3/ a následne prechodový odpor medzi hrotmi meracích drátov. Od nameraných hodnôt som odpočítal hodnotu prechodového odporu /stĺpce vypočítané/.



Merané pri 28 st. C na konektore vedúceho do regulátora.
Podľa service manual Yamaha, odpor medzi vinutiami cievok pri 20 st. C : 0,108 - 0,132 Ohm

P.s. : po meraní som hľadal na internete návod na použitie prístroja, aby som zistil hodnovernosť merania. Márne.. Až hodne neskôr som objavil aspom tabuľku porovnania rôznych prístrojov, medzi ktorými je hneď na začiatku aj Protek D620 /fotopríloha/. Z tabuľky vidno, že vie merať už od 0,0001 Ohm, s rovnakou presnosťou. Prístroj bol vhodný, akurát som nevedel, že sa dajú prepínať aj rozsahy merania. Všetky moje merania boli pri tom "najhrubšom" rozsahu ... Ak to ukazovalo správne /vypočítané hodnoty/, potom by mohlo byť to testované vinutie v poriadku...


Prílohy:
Protec D620 rozsahy Ohm_Us.jpg
Protec D620 rozsahy Ohm_Us.jpg [ 141.12 KiB | Zobrazené 989 krát ]
Grizzly700meranievinutia_Us (1).jpg
Grizzly700meranievinutia_Us (1).jpg [ 85.23 KiB | Zobrazené 989 krát ]
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Poháňa phpBB® Forum Software © phpBB Group