ATV-QUAD fórumO štvorkolkách

Aktuálny čas je Štv 18. Júl 2024 20:48:49

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Pravidlá fóra

Váš kolkový životopis (CW) čo vás doviedlo ku kolkám, akcie,nehody, zranenia, kúpa/predaj kolky atď. Vaše kolky /aj tie minulé a čo sa s nimi stalo/ však predstavte na fóre konkrétneho výrobcu/modelu. Tu dajte iba link na váš príspevok ..(moja kolka). Na začiatok novej témy /PREDMET napíšte Dátum v tvare RRRR-MM-DD + Názov. Bez ohľadu na dátum pridania témy, po stlačení dole "Zoradiť podľa PREDMET" bude fórum chronologicky usporiadané a uvidíte aktivity členov v časovej osi. Ak si zároveň necháte "vyhľadať" vaše príspevky na tomto fóre, uvidíte svoj CW v časovej osi. Zároveň tu môžete prísať krátke správy o tom, čo práve robíte /status/. U tém o veciach minulých, uvedte na začiatku názvu minimálne rok, alebo interval napr. 2007-2009

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: 2001 - 2012
PoslaťNapísal: Štv 28. Mar 2013 7:39:04 
Obrázok užívateľa

Osoba: muž
Jazdím od: 2002
Najazdené km na ATV: cez 100 000
Preferujem: terén
ATV: Yamaha Grizzly 700
2001
Všetko to začalo koncom roku 2001. V Bratislave pred autoservisom Matlovič stáli 3 žlté štvorkolky. Nikdy v živote som predtým také niečo nevidel ani len na obrázku.

Štvorkolku, alebo vodný skúter? Tak znela otázka? Hľadal som niečo motorové, čo prinesie zábavu rodine na dedine blízko priehrady.
Majiteľ servisu tvrdil, že na štvorkolke sa dá jazdiť celý rok. Dokonca aj na snehu. Bolo rozhodnuté.

2002
Od začiatku roku chodím do Yamahy obzerať kolky. Ceny rozhodne ľudové nie sú. Na vozenie deti do okolia sa mi zdá najvhodnejšia Yamaha Breeze /s ohľadom na cenu/. Obsah 125 cm3 automat, variátor. Predajca mi dal do hlavy chrobáka, "ak Vás to vozenie náhodou chytí" určite Vám Breeze nebude stačiť.

A tak ma zlomil na : (moja kolka/2002) Yamaha Blaster

A potom to vypuklo. Z pôvodného "približovadla" na vozenie detí po okolí, sa stalo "športové náradie" poskytujúce úžasné možnosti k relaxu za každého počasia.

2004
Po zranení kolena nastal problém, športová kolka bola už na mňa príliš tvrdá ...Začal som zvažovať kúpu "úžitkáča", ktorý je podstatne "mäkší"

2005
Voľba padla na : (moja kolka/2005) Yamaha Grizzly 660

2007
G660 sa uštval /úplne na začiatku som zabudol kontrolovať olej, veď načo :lol: :lol: /.
Po 20 500 km zadrený motor.
Koncom roka 2007 dozrel čas na výmenu..: (moja kolka/2007) Yamaha Grizzly 700

2012
Grizzly 700 už má vyše 20 000 km a kto vie či by zvládol zimný 4 hodinový maratónsky pretek.
A tak odišiel od nás starý dobrý Grizzly 660 a miesto neho prišiel : (moja kolka/2008) Yamaha Grizzly 700

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]